Про нас

Університет обдарованої дитини створено 2017 року
при Науковому парку Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника за сприяння професора
Ігоря Цепенди - ректора університету.

Очільник Університету обдарованої дитини - професор кафедри
початкової освіти Галина Білавич.

Адміністратор сайту - доцент кафедри початкової освіти Ірина Гуменюк.

 

Як це було... УОД 2019




Університет обдарованої дитини при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника як педагогічний феномен

Так кваліфікує проект «Університет обдарованої дитини» (УОД) його автор та керівник, професор кафедри педагогіки початкової освіти Галина Білавич.  Унікальність його, зазначає науковець, не тільки в тому, що вітчизняні заклади вищої освіти в Україні не мають аналогічного навчально-розвивального середовища для школярів, а й насамперед у тому, що тут високопрофесійний професорсько-викладацький склад та талановиті студенти створили позашкільний заклад для всебічного розвитку дитини. Особливість такого формату полягає і в  тому, що з молодшими школярами та підлітками працюють обдаровані студенти за керівництва наставника-викладача, це своєрідна творча лабораторія, де активно впроваджуються ідеї концепції «Нова українська школа», міжпредметні зв’язки, інтегровані заняття, інноваційні методи навчання, створено простір для розвитку особистості.  

Окрім того, УОД – це важливий та ефективний чинник профорієнтаційної роботи з учнівством. Саме беручи участь у численних майстер-класах, відвідуючи лабораторії, навчальні аудиторії, наукову бібліотеку, мистецькі студії, виступаючи в актовій та спортивних залах, безпосередньо спілкуючись з викладачами та студентами, які проводять заняття, молодші школярі та підлітки глибше дізнаються про професії, які можна здобути в стінах університету.

Також УОД – це особливий майданчик, де гартується професійний дух студентства, адже набуті знання в галузі педагогіки, психології, педагогічної майстерності та з інших фахових дисциплін треба оперативно (без спеціальної підготовки, але за керівництва досвідчених педагогів) застосувати безпосередньо на практиці у процесі активної роботи з дітьми. А контингент юних студентів УОДу особливий – різновіковий, причому динамічно змінюється, адже до проекту долучаються все нові і нові учасники. Тому УОД – це і чудовий засіб формування компетентностей майбутніх фахівців, удосконалення їхніх професійних умінь та навичок.

Важливість проекту і в тому, що тут проводять діагностику схильності дитини до тієї чи тієї обдарованості: академічної, спортивної, мистецької, соціальної, технічної тощо, ведеться спостереження за розвитком дитини, викладачі та студенти допомагають батькам розгледіти здібності дитини, щоденно контактуючи з ними, за потреби надають рекомендації.

Значення такої інтенсивної програми розвитку всебічної обдарованості дитини і в тому, що в стінах Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника вже третій рік поспіль є можливість розвиватися дітям у таких напрямах: освітньо-розвивальному (Школа навчальних розваг, підготовка до гімназії); мовно-літературному (Школа поліглотів, Школа телерадіожурналістів, Школа мовних екологів, Літературна студія «У гостях у письменниці» та ін.); фізично-оздоровлювальному (Школа олімпійського резерву, Школа тенісу); мистецькому (Школа живопису, Школа рукомесництва «Умілі ручки», Школа вокалу, Школа танцю, Школа акторської майстерності); загальнотехнічному (ІТ-школа, Екошкола та ін.);  соціальному (Школа бізнесу та менеджменту «Як стати мільйонером» та ін.); духовному (духовні зустрічі з о. Йосафатом Бойком) та ін.






Упродовж реалізації цьогорічної програми «Цікаві канікули – 2019» було проведено близько 60 майстер-класів, у кожному з яких брали участь  пересічно по 25 дітей.
До організації та проведення «Цікавих канікул - 2019» долучилися:
-       професори та доценти: кафедри педагогіки початкової освіти                 (Ольга Деркачова, Галина Білавич, Марія Клепар, Оксана Цюняк, Ірина Гуменюк); кафедри фахових методик і технологій початкової освіти (Леся Височан, Руслана Романишин, Михайло Гнатюк); кафедри математики та інформатики і методики навчання (Олеся Власій, Ольга Дудка); кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту (Світлана Мальона); кафедри журналістики (Ігор Бойчук); кафедри управління та бізнес-адміністрування  (Ольга Жук, Наталя Горогоцька, Ірина П’ятничук, Ірина Боришкевич, Леся Галас, Ірина Григорук);
-       докторантка Марія Багрій, аспіранти Андрій Савчук, Тетяна Данилюк, магістранти Вікторія Римик, Наталя Гловчак, Ольга Коваль, Вікторія Гриців, Тетяна Мотрук, Надія Ікавець, Юліана Черняхівська, Ольга Грибель, Назар Квецко та ін.;
-       студенти: педагогічного факультету (спеціальність «Початкова освіта», групи ПО-22, ПО-32, ПО-33, ПО-12), факультету математики та інформатики (спеціальність «Середня освіта (Інформатика)», групи СО(І)-2, СО(І)-3),  Івано-Франківського коледжу (спеціальність «Дошкільна освіта», групи ДО-21, ДО-22, ДО-23).

14 червня 2019 року в актовій залі університету відбулося урочисте закриття програми «Цікаві канікули – 2019», яке підготували та  вели юні уодівці (Уляна Цепенда, Софія Лемко, Марта Власій, Ангеліна Шеленко), а також студенти (Вікторія Гриців, Тетяна Мотрук, Галина Михайлишин, Марія Найко).  Глядачі (батьки, викладачі, студенти) були приємно вражені інсценізацією казки (Дарина Красій, Ілля Каруцяк, Микола Федуняк, Ілля Біланчук, Олег Максимець, Андріана Кутинська, Денис Пелипишак, Діана Саманьків, Яна Корнієнко, Вікторія Сас, Настя Кухта), виконанням англійською мовою дитячої пісні, уодівського гімну «Ми всі діти українські», запальними танцями, авторським віршем про УОД Софії Савчук, грою на саксофоні та гітарі юних музикантів Дениса та Анатолія Дерев’янків тощо. Цьогорічний проект від УОДу вкотре засвідчив: усі діти талановиті, завдання педагогів і батьків – допомогти розгледіти природні здібності кожної особистості, підтримати та розвинути обдарованість.





Більш докладно про діяльність Університету обдарованої дитини – за посиланням: https://kidsuniver.blogspot.com/2019/05/3-2019.html

Закриття сезону "Цікаві канікули -2019"


Про нас пишуть і нас знають!



«Університет обдарованої дитини» при Науковому парку «Прикарпатський університет» відзначає річницю своєї діяльності проектом «Цікаві канікули – 2018»
      Уже понад рік у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за сприяння ректора Ігоря Цепенди успішно реалізується проект «Університет обдарованої дитини» (УОД), спрямований на всебічний розвиток особистості. Відомо, що обдаровані діти – інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її світовий авторитет, а тому перед кожним педагогічним колективом стоїть завдання формувати інтелектуальний потенціал нації шляхом створення оптимальних умов для всебічно обдарованого юнацтва.
     Як зазначила керівник Науково-методичного центру «Університет обдарованої дитини» проф. Галина Білавич, творчі викладачі разом зі студентами цей проект утілюють у різних форматах. Так, наприкінці травня – на початку червня 2017 року було проведено близько 90 навчальних майстер-класів, у яких узяло участь близько 1000 молодших школярів та підлітків Івано-Франківська, тоді осердям УОД виступили загалом викладачі кафедри педагогіки початкової освіти та коледжу; відтак такий формат продовжили під час осінніх канікул, з 31 жовтня до 4 листопада, коли для дітей працювали школи шахів, дзюдо, тенісу, мейкерства та розваг, журналістики, детективів, «Мовні екологи», ІТ-школа, робототехніки та технічної творчості, танцю, вокалу, гри на музичних інструментах, літературна світлиця «У гостях у письменниці Ольги Деркачової» та ін. Такий «обдарований інтенсив» засвідчив:  «Університет обдарованої дитини» - це згуртований колектив однодумців, людей з високою культурою, охочих працювати по-новому, орієнтуючись на дитину, на її особистісний розвиток (до проекту активно долучилися викладачі та студенти факультетів математики та інформатики, туризму, філології, фізичного виховання і спорту, фізико-технічного, історії, політології і міжнародних відносин, інституту післядипломної освіти та вузівської підготовки). Галина Білавич наголосила, що в усіх акціях, до участі в яких запрошували УОД як команду фахівців, і викладачі, і студенти працювали як волонтери. До прикладу, УОД вагомо спричинився до організації дитячої локації у Палаці Потоцьких  під час проведення мистецького фестивалю Porto Franko  15-17 червня 2017 року, де провів численні майстер-класи.
  Знайомитися з досвідом роботи з дітьми приїжджали педагоги та старшокласники із Нетішинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей» Нетішинської міської ради Хмельницької області, Брошнів-Осадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рожнятівської районної ради Івано-Франківської області, ЗОШ №4 з м. Краматорська Донецької області. З  метою сприяння розвитку зростаючого покоління, задоволення його oсвітніх і культурних потреб, проведення профорієнтаційної роботи з-поміж юнацтва УОД організовував для гостей низку цікавих заходів (майстер-класи, екскурсії, наукові пікніки тощо), різноманітну навчально-освітню програму, ураховуючи освітні інтереси, бажання школярів.
      Наразі триває проект «Цікаві канікули - 2018», у межах якого УОД упродовж минулого тижня провів низку освітніх заходів у навчальних закладах м. Івано-Франківська: ЗОШ №11, Католицькій школі імені Василія Великого, для учнів Івано-Франківської гімназії №2. Особливість такого формату полягає в  тому, що в закладах освіти з молодшими школярами та підлітками працюють творчі та обдаровані студенти за керівництва наставника-викладача. До прикладу, 12 студентів із факультету іноземних мов на запрошення  дирекції НВК «Школа-гімназія №3» задля проведення змістовного дозвілля школярів іноземними мовами влаштували літню мовну школу.
     Свої заняття з англійської мови для школярів 3-6 класів ЗОШ № 11 м. Івано-Франківська студенти-четвертокурсники педагогічного факультету Вагилевич Рома, Грицюк Лідія, Судук Наталія, Остапчук Галина, Лавришин Надія, Головчак Наталія, Веретко Надія, Богаченко Мар’яна за керівництва доц. Оксани Цюняк проводили в дусі концепції «Нова українська школа», упроваджуючи міжпредметні зв’язки, інноваційні методи навчання, інтегруючи знання, створюючи цікаве розвивальне освітнє середовище.
     У Католицькій школі святого Василія Великого студенти другого та четвертого курсів педагогічного факультету (Остапчук Галина, Лавришин Надія), не тільки провели майстер-класи  «Танцювальний інтенсив», «Цікава англійська», «Сам собі лікар», а й улаштували змістовні спортивні розваги та ігри просто неба.
      Для учнів 5 класу Івано-Франківської гімназії №2 досвідчені наставники (доц. Світлана Мальона, Олеся Власій, Владислав Тимощук, Галина Білавич) організували у стінах університету спортивні ігри та розваги, квест «Мовний чистун», заняття з робототехніки, екскурсію «Прикарпатський університет: знайомство зблизька». Ці та інші заходи, окрім іншого, спрямовані на професійну орієнтацію школярів.
Діяльність УОД триватиме впродовж червня 2018 року на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Cтефаника, де буде створено майданчик для впровадження інноваційної освітньої діяльності, насиченого освітнього середовища на основі використання сучасних інформаційно-комунікаційних та інноваційних технологій, функціонування якого спрямоване на активізацію пізнавальних інтересів дітей, усебічний розвиток особистості, а також логіки, асоціативного й креативного мислення учнів, винахідливості, інтелектуальний, художньо-естетичний, фізичний розвиток дитини тощо.
Більш докладно – на сторінці https://kidsuniver.blogspot.com/


Про нас говорять. Переглянути відео можна тут:






Університет обдарованої дитини оголошує набір дітей шкільного та дошкільного віку!



Шановні батьки! Кожна дитина обдарована і має талант: до музити та математики, танцю та мови, техніки та літератури, спорту або образотворчого мистецтва!

Університет обдарованої дитини допоможе Вам побачити та розвинути обдарованість дитини, розкрити її таланти та здібності. Команда професіоналів діагностує хист дитини та скерує її творчість в найбільш цікавому для неї напрямі!
Університет обдарованої дитини дає можливість розвиватись дітям у таких напрямах:
➤ освітньо-розвивальний (підготовка до школи, до гімназії, підготовка до вступу в університет та ін.);
➤ мовно-літературний (Школа поліглотів, Школа журналістів, Школа мовних екологів, Літературна студія, Школа риторики, Школа фольклору, етнографії та літературного краєзнавства та ін.);
➤ фізично-оздоровлювальний (Школа олімпійського резерву);
➤ мистецький (Школа живопису, Школа рукомесництва, Школа акторського мистецтва, хорова студія, школи вокалу, гри на музичних інструментах, диригентів, Школа танцю);
➤ загальнотехнічний (Клуб винахідників, ІТ-школа, Школа дослідників, Школа рестораторів, Екошкола та ін.);
➤ духовний (Школа біоетики та Катехитична школа для дітей та батьків);
➤ соціальний (Школа детективів, Школа бізнесу та менеджменту "Як стати мільйонером", Школа волонтерів, Школа всезнайства, Школа шляхетних українок, Школа організаторів дозвілля, Євроклуб, Школа юного політолога, Школа екскурсоводів, Школа юного дипломата та ін).

🔃 Звертайтесь за телефонами: 098-416-42-18 або 095-088-81-53 (Галина Василівна).

Університет обдарованої дитини
створений при ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника".

Наша робота - організація дозвілля дітей різних вікових категорій: майстер-класи, інтелектуальні й спортивні ігри, вивчення іноземних мов, творчий розвиток, екскурсії та інші розваги. 

Керівник Університету обдарованої дитини - доктор педагогічних наук, професор Галина Василівна Білавич.

До команди методистів належать досвідчені педагоги Прикарпаття, викладачі, доценти ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника". 


Інформація про те, як з нами зв'язатися, подана на сторінці "Контакти".

Університет обдарованої дитини розпочав свою діяльність 29 травня 2017 року серією майстер-класів для дітей молодшого шкільного віку. 

Детальна інформація про зміст нашої роботи подана на сторінці "Діяльність".

Новини й анонси читайте на сторінці "Події".

Відео про початок роботи Університету обдарованої дитини можна переглянути тут:

http://new.trk.if.ua/news/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%88%D0%B8%D0%B9-%D0%B2-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96-%D1%83%D0%BD%D1%96%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B1%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2/



А також тут: https://www.youtube.com/watch?v=gfTGo9hZpeg



І тут: http://www.vezha.org/news/ponad-pivtysyachi-frankivskyh-shkolyariv-vstupyly-do-litnogo-universytetu-pnu-video/


Преса про нас: http://www.golos.com.ua/rus/news/55637

https://www.0342.ua/news/1683709



Про наших маленьких студентів: 



І тут цікаво:




На сайті працює зворотній зв'язок: ми читаємо Ваші коментарі, швидко відповідаємо на запитання, враховуємо зауваження і пропозиції. Ми раді Вашій небайдужості!

Університет обдарованої дитини працює для Вас 

і Ваших дітей!

Немає коментарів:

Дописати коментар

  16 червня 2023 року День, який увійшов в історію Університету обдарованої дитини як час   завершення програми «Цікаві канікули – 2023». ...